درب تاشو 

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با درب تاشو فلزی صحبت کنیم کاربرد های ان را بررسی کنیم و ببینیم در چه محل هایی مورد استفاده قرار میگیرد.بازار این نوع درب ها یعنی درب تاشو چگونه است.برای اشنایی با این موضوعات این مقالع گزینه ی خوبی می باشد که شما را در این حوضه اگاه ساخته تا اگر تصمیم به خرید درب تاشو دارید خریدی با چشم باز و اگاهانه داشته باشید.

درب تاشو فلزی

مهم نیست که مشغول تعمیر و ترمیم خانه ی قدیمی تان هستید یا در حال ساخت و ساز خانه و کاشانه ای جدید،در هر حال ممکن است به فکر خرید درب هایی نو و متناسب با مد روز بیفتید اینکه چه نوع درب هایی بهتر و مناسب تر هستند و یا چه نوع درب هایی در حل حاضر مییتوان در بازار پیدا نمود یکی از انواع این درب ها درب تاشو فلزی می باشد.درب تاشو فلزی

درب تاشو فلزیکه خوبی ها و مزایای زیادی را میتوان در ان دید.این درب تاشو دارای پنل هایی است این قابلیت را ایجاد میکند شما به واسطه ی دستگیره ی ان،درب تاشو را به حالت ارکاردئونی باز و بسته کنید.

و پنل هایی که از انها نام بردیم بر روی چیزی به نام غلتک حرکت میکند.ما از این درب برای جداسازی محل و فضاهایی در خانه مثل برای جدا کردن اشپزخانه از سایر قسمت های خانه مناسب می باشند.

این درب ها نوعی شیشه ای هم دارند که امکان مشخص شدن هر دو طرف را فراهم می اورد.این درب های مدرت یعنی درب تاشو در مقایسه با درب های قدیمی به اندازه کافی به حالت پهن در می ایند.

درب تاشو فلزی از لحاظ جنس به چند نوع تقسیم می شوند.که انواع ان عبارتند از درب تاشو جنس فلزی و درب تاشو جنس UPVC و درب تاشو جنس چوب می باشند.بسیاری از مردم درب تاشو فلزی را به خاطر پایداری و دوامی که دارد برمیگزینند پس درب تاشو از این جنس انتخاب خوبی برای درب هایی می باشند که قرار است در محل ورودی نصب شود.

به دلیل اینکه این نوع از درب تاشو در برابر نور خورشید و حتی حالت گرفتن به صورت خمیدگی مقاوم و مستحکم می باشد.و میتوان این نوع از درب تاشو

یعنی فلزی را در رنگ های متفاوت برای سلیقه های مختلف در بازار دید یکی از جنبه های منفی این جنس درب تاشو به علت قیمت بالای ان می باشد که

به نسبت جنس های دیگر گران تر است و نطقه ی مقابل این موضوع یعنی جنبه ی مثبت ان این است که ارزش خرید و صرف هر قیمتی که باشد به خاطر نکات و مشخصه های زیادی که عرض کردیم و خواهیم کرد را دارد.

درب تاشو فلزی به علت مقاومت بالایی که دارد سبب می شود که قاب درب تاشو را کمتر و مقدار شیشه را در ان بیشتر کرد.و نوع دیگر درب تاشو از نوع UPVC می باشد که این نمونه از جنس از درب تاشو فلزی ارزان تر و قیمت پایین تری دارد.

اما خیلی زود زیبایی ای که دارد را از دست میدهد به همین علت عمر کمی دارد و زیاد مقاوم نمی باشد و به مرور زمان خمیده و رنگ زرد به خود میگیرد بنا بر این اگه به دید طولانی مدت به ان می نگرید انتخاب خوبی در خانواده ی درب تاشو نمی باشد.

درب تاشو فلزیو جنس بعدی درب تاشو چوبی می باشد که این نوع درب تاشو شکل و ظاهری طبیعی و خیلی خوبی دارد که از مزایای بزرگ این نوع از درب های تاشو محسوب می شود.سازندگان این نوع از درب های تاشو معمولا از چوب های صنعتی استفاده می کنند.

با اینکه این نوع چوب های صنعتی عمر بیشتری در مقایسه با چوب های طبیعی دارند اما به مرور زمان به علت رطوبتی که در اها وجود دارد حالت خمیدگی به خود میگیرند.

درب تاشو چوبی را اگر بخواهیم به صورت خلاصه تعریف کنیم این است که این نوع درب تاشو نسبت به درب تاشو فلزی بیشتر و نسبت به درب تاشو از جنس UPVC  کمتر نیاز به مراقبت و تعمیر دارند.

مزیت های استفاده از درب تاشو از جمله میتوان به مسائلی که در ادامه خواهیم گفت اشاره کرد:

فضایی کمتری را اشغال میکنند و شما با استفاده از درب شیشه ای تاشو میتوانید محیطی که در ان هستید را روشن کنید و فضای ازاد بیشتری را داشته

باشید و مزیت بعدی میتوان گفت برای کودکان ایمن تر است زیرا وقتی شما درب تاشو شیشه ای نصب میکنید میتوانید طرف دیگر درب را هم ببینید در نتیجه

درب تاشو فلزیبه راحتی کودکانی که در بیرن بازی میکنند را زیر نظر بگیریدمورد بعدی تهویه ای مناسبی می باشد که ایجاد میکند درب های معمولی به خاطر تهویه ی

ضعیفی که ایجاد میکنند در ان محیط گرفتگی بیشتری را میبینیم تا جایی که درب تاشو وجود دارد که این نوع درب باعث چرخش و تهویه اب و هوای ان محل

می شود در مصرف برق هم صرفه جویی می شود طوری که این درب ها به علت نور و هوایی که به محل وارد می کنند دیگر نیازی به کولر و نور مصنوعی نیست.

در مورد معایب این درب ها هم به دو مورد میتوان اشاره کرد از جمله نداشتن قاب که این مورد باعث می شود اب وارد خانه شود برای جلوگیری از این اتفاق میتوان یطح ان را شیب دار کرد.

و عیب بعدی گران بودن ان است که در فوق به ان اشاره نمودیم که ارزشش را دارد.و در اخر برای تهیه این نوع درب تاشو فلزی می توانید به مرکز معتبر ما با قیمت های به صرفه مراجعه نمایید. ثامن حافظ